top of page

                          ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

Необхідні документи для прийому в ЗДО:

1) заява батьків або осіб, які їх заміняють;

2) медична довідка про стан здоров’я дитини;

3) довідка дільничого лікаря про епідеміологічне оточення ;

4) свідоцтво про народження дитини (мати з собою оригінал і копію);

5) реєстраційна картка на вступ до  ЗДО (оригінал);

6) довідка з місця праці одного з батьків у м. Івано-Франківську за умови,

    що жоден з батьків чи офіційних опікунів дитини не зареєстровані

    за місцем проживання в Івано-Франківську;

7) довідка, що визначає приналежність до пільгової категорії

photo_2022-02-22_22-38-44.jpg
4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адаптація до дитячого садка:

14 порад для батьків майбутніх вихованців

photo_2022-02-22_22-38-48.jpg
photo_2022-02-22_22-38-53.jpg

Дитина вперше йде до дитячого садка. Усі батьки хочуть, щоб ця подія пройшла легко, спокійно, без криків і плачу. Але так буває зрідка. Діти перші кілька днів чи тижнів плачуть, не хочуть відпускати маму. І в цьому немає нічого дивного. Для дитини початок відвідування дитячого садка — це стрес. І завдання дорослих — максимально його пом’якшити, аби уникнути неприємних наслідків

ЧАС «Х»

Заплануйте розпочати відвідувати дитячий садок у теплу пору року, коли діти більшість часу проводять на прогулянці. Так дитина легше адаптується, оскільки рухливі ігри на свіжому повітрі та ігри з піском нагадують звичні умови її повсякденного життя.

РЕЖИМ ДНЯ ТА ХАРЧУВАННЯ

Почніть заздалегідь готувати дитину до зміни режиму й раціону харчування. За кілька тижнів до знакової події почніть поступово привчати дитину до режиму, який встановлено в дитячому садку й уведіть у її раціон страви, які там готують. Так мінімум на два стресових моменти стане менше. Дитина має звикнути прокидатися зранку, наприклад, о 7:00, спати вдень із 13:00, снідати й обідати приблизно в той самий час, що й у дитячому садку.

НАВИЧКИ САМООБСЛУГОВУВАННЯ

Навчіть дитину одягатися, роздягатися, їсти ложкою. Привчіть до горщика. Тоді вона комфортніше і впевненіше почуватиметься серед однолітків, які вміють робити це самостійно.

Якщо ви віддаєте дитину в дитячий садок у дуже ранньому віці (рік-півтора), то ці навички ще не сформовані на достатньому рівні. Тож заохочуйте дитину намагатися самостійно одягатися чи їсти, а також навчіть просити про допомогу дорослого.

ПОЗИТИВНА УСТАНОВКА НА ДИТЯЧИЙ САДОК

Не лякайте дитину дитячим садком. Фрази «Заспокойся, бо відведу в дитячий садок», «От підеш у дитячий садок — побачиш» сформують у дитини установку на те, що там погано і його варто уникати всіма силами. Не використовуйте фрази, які містять негатив для дитини, як-от: «А в садочку тобі доведеться таке їсти!», «От підеш у дитячий садок — муситимеш ділитися з дітками!».

Розкажіть дитині про власні позитивні враження від дитячого садка. Гуляйте біля нього, спостерігайте за дітьми на ігровому майданчику, коментуйте все, що побачили.

ПРАВДА — ОСНОВА КОМУНІКАЦІЇ

Не обманюйте дитину! Говоріть так, як є. Не варто дуже розхвалювати дитячий садок, щоб потім дитина не розчарувалася. Інформуйте дитину, наприклад, так: «Ти прийдеш у групу, де багато діток. Спочатку ти нікого не знатимеш, але вихователь допоможе подружитися з ними. Вам буде весело гратися разом!», «Тобі доведеться бути в дитячому садку без мами. Я теж сумуватиму за тобою, а ввечері обов’язково за тобою прийду!»

САМОСТІЙНІСТЬ

Навчіть дитину гратися іграшками самостійно, спокійно відпускати маму. Аби сформувати в дитини необхідний життєвий досвід, частіше залишайте її на одну-дві години з іншими дорослими: татом, бабусею, нянею.

Діти, які ніколи не розлучалися з мамою, так само, як і ті, в яких був невдалий

досвід такого розлучення, довше адаптуються до дитячого садка.

НАВИЧКИ СПІЛКУВАННЯ

Заохочуйте дитину ділитися іграшками; просити, а не забирати бажану іграшку; звертатися із проханням до дорослого. Ці навички знадобляться їй у дитячому садку з першого дня.

За можливості відвідуйте центри чи групу розвитку дітей раннього віку, щоб дитина звикла до дитячого колективу, необхідності слухати і чути дорослого, організованої діяльності — занять.

 ПРАВИЛА КОМУНІКАЦІЇ

Спілкуйтеся з вихователями доброзичливо, з повагою. Дитина уважно стежить за вашими емоціями, реакціями, поведінкою. Вона ставиться до інших людей так, як ви ставитеся до них. Дитина має одразу відчути і зрозуміти, що вихователь — це «добра тьотя», бо мама з нею привітна.

ПРОЩАННЯ — НЕ ВТЕЧА

Обов’язково прощайтеся з дитиною, не тікайте, залишаючи її. Дитині набагато легше зрозуміти, що мама йде і скоро повернеться, ніж збагнути, куди мама раптово поділася. В останньому випадку дитина може подумати, що мама покинула її і більше ніколи не повернеться. Тоді й починаються сльози, переживання, істерики, небажання відпускати маму навіть на мить.

Це стосується не тільки дитячого садка, а й будь-яких моментів розлучення.

ПОГАНІ ЗВИЧКИ

Якщо ваш малюк ссе соску, палець чи має ще якусь звичку, не намагайтеся відучити від неї паралельно зі вступом до дитячого садка. Так ви додаєте ще один стрес дитині. Зачекайте, поки дитина адаптується до нових умов, відтак змінюйте звичку. А ліпше відучіть від поганої звички заздалегідь.

ЛЮБОВ МАМИ — НАЗАВЖДИ

Дитині, яка почала ходити в дитячий садок, невтомно демонструйте свою любов: приділяйте більше уваги, тепла, ласки, частіше обіймайте, більше часу проводьте разом. Так ви компенсуєте їй відчуття нестачі мами протягом дня. А головне — переконаєте, що мама продовжує любити, а не «покидає» в дитячому садку, бо більше не любить.

БОЛЮЧЕ ПРОЩАННЯ

Якщо дитині складно розлучатися з мамою, нехай до дитячого садка її відводить тато або бабуся. Хоча б на початку адаптаційного періоду.

ТРИВОЖНІ ПЕРЕЖИВАННЯ

Не ходіть навколо садочка, не заглядайте у вікна, не стійте під дверима групи, аби дізнатися, що там відбувається. Дитина відчуває вашу тривогу! Вона починає сама боятися і думати, що в дитячому садку з нею може трапитися щось неприємне. Для такої дитини період адаптації може не закінчуватися дуже довго — поки мама не заспокоїться і не відпустить переживання.

ПОЧУТТЯ ДИТИНИ

Відмовтеся від нотацій, агресивних переконань… Якщо дитина плаче в дитячому садку, сумує за мамою, ніколи не забороняйте їй проявляти свої почуття. Не намагайтеся переконати дитину, що її почуття марні. Прийміть їх, покажіть, що ви розумієте, що це нормально так відчувати. Скажіть: «Так, я бачу, ти дуже сумував/сумувала!», «Тобі було сумно, лячно…»

Адаптуйтеся легко!

УВАГА!

Покрокова інструкція зарахування дітей до школи

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

 

Практичний психолог ДНЗ №14 «Кристалик»Дубецька Лілія Ігорівна запрошує Вас до дистанційного спілкування.

Період карантину – це насамперед час ізоляціївашоїсім’ї, а отже тісного контакту та взаємодії зі своїми дітьми в режимі двадцять чотири години на добу, сім днів на тиждень. Закликаю кожного з Вас використати дану вимушену ізоляцію з максимальною користю для себе та своїх дітей.

Для психологічного консультування звертайтесь за електронною адресою liliadubecka@gmail.com або за телефоном: +38 (095) 70 177 64.

 

 ТЕЛЕФОНУЙТЕ. ПИШІТЬ.  НЕ ВАГАЙТЕСЯ!

depositphotos_158925570-stock-photo-pape

ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО ЕПІДЕМІЮ

В період карантину потрібно пам’ятати батькам, що діти відчувають наш страх і паніку. Інколи вони розуміють нас краще за нас самих. Ігнорування їх питань – не вихід. Тому потрібно розмовляти з дитиною і пояснювати ситуацію.

Психолог рекомендує, що варто говорити дитині:

  • Боятися – це нормально. Страх – це почуття, яке допомагає нам бути обережними, піклуватися про своє здоров’я та здоров’я інших людей;

  • Якщо тобі страшно, скажи мені. Страх стає меншим, коли ним ділишся. Страх зменшується, коли знаєш, що робити, щоб захистити здоров’я. Тому наголосіть дитині, що необхідно дотримуватися карантину, обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей, залишатися в дома тощо;

  • Всі епідемії закінчуються, і все стає, як раніше. Запевніть дитину, що згодом вона знову зможе відвідувати дитячий садок, гратися з однолітками на дитячих майданчиках та в ігрових кімнатах, святкувати Дні народження з друзями, кататися на каруселях тощо;

  • Якщо дитина хвилюється за здоров’я бабусі чи дідуся, нехай поговорить з ними по скапу, а вони розкажуть, що роблять все необхідне, щоб захистити себе. Давайте дитині можливість дистанційно спілкуватися з рідними та друзями, що буде компенсувати їй відчуття ізоляції;

  • Розробіть план дій вашої сім’ї: чіткі режимні моменти, спільні  ігри, перегляд фільмів, виконання домашніх обов’язків та хатніх справ, до яких активно намагайтеся залучати дитину;

  • Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії, що може сприяти формуванню у них тривожності;

  • Дозволяйте собі часто обіймати та цілувати свою дитину, що забезпечить їй надійне відчуття захищеності.

Діти дуже тонко відчувають наш емоційний стан. Тому говоріть з дитиною не про хворобу, а про правила, як від неї захиститися.

ВІДНОВЛЕННЯ РОБОТИ ДНЗ

1 червня 2020 року дитячі садки поновлять свою роботу. Однак, щоб перебування у дитячих закладах було безпечним, передусім для дітей, МОЗ затвердило певні правила.

 

Отож, встановлюються наступні правила:

1. Для дітей:
▪️ температурний скринінг (перед прийомом та кожні 4 години);
▪️ обмеження самостійного доступу до дезінфекторів;
▪️ навчання заходам безпеки в ігровій формі;
▪️ гнучкий графік прогулянок та занять;
▪️ обмеження кількостій дітей у групах;
▪️ максимально можливе дистанціювання;
▪️ обмежена кількість занять та ігор з фізичним контактом;
▪️ обмежене одночасне харчування та перебування за одним столом;
▪️ заборона м'яких іграшок;
▪️ повна відмова від багаторазових рушників;
▪️ відмова від килимів з довгим ворсом;
▪️ використання змінного взуття у приміщеннях;
▪️ збільшення кількості прогулянок і занять просто неба.

2. Для супроводжуючих осіб:


▪️ обов'язково маски або респіратори;
▪️ заборона масових заходів за участю батьків;
▪️ ранковий прийом та передача дітей в кінці дня на вулиці;
▪️ батьківські збори - дистанційно.

3. Для працівників:
▪️ температурний скринінг перед початком зміни;
▪️ дезінфектор на вході;
▪️ дезінфекція поверхонь кожні 2 години та після занять;
▪️ вологе прибирання з дезінфектором в кінці зміни;
▪️ регулярне провітрювання приміщення;
▪️ централізований збір використаних ЗІЗ;
▪️ недоступність для дітей місць використаних ЗІЗ;
▪️ тимчасове відсторонення осіб з груп ризику;
▪️ миття рук і обробка дезінфектором мінімум що 2 години;
▪️ п'ятиденний запас ЗІЗ;
▪️ рідке мило та паперові рушники в санвузлах;
▪️ утримання від контакту з хворими;
▪️ самоізоляція при симптомах респіраторного захворювання.

bottom of page