Освітні програми, мова
-
Базовий компонент дошкільної освіти (наук. керівник
Піроженко Т.О. (наказ МОН від 12.01.2021 р. №33)) https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/bazovij-komponent-doshkilnoyi-osviti-v-ukrayini
-
Програма розвитку дитини дошкільного віку “Українське дошкілля” (авт. кол. Білан О.І, Возна Л.М., Максименко О.Л. та ін. (лист МОН від 23.05.2021 р.) https://mon.gov.ua/storage/app/media/programy-rozvytku-ditey/Bilan_Programa_Ukrdoshkillja_2021.pdf
-
Англійська мова для дітей від 3 до 6 років. Парціальна освітня програма (Мишкова І.В., Савлук Г.І., Ножовнік О.М.). – 2021 https://mon.gov.ua/storage/app/media/programy-rozvytku-ditey/5anglijska-mova-dlya-ditej-doshkilnogo-viku-kulikova.pdf
-
Авторська програма Л.Шелестової «Розвивальне читання»
-
Освітня програма ЗДО № 14 "Пролісок".
Мова освітнього процесу в ЗДО №14 "Пролісок" - українська.
Закон України Про засади державної мовної політики (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, № 23, ст.218)
Стаття 6. Державна мова України
1. Державною мовою України є українська мова.
2. Українська мова як державна мова обов'язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах в межах і порядку, що визначаються цим Законом. Держава сприяє використанню державної мови в засобах масової інформації, науці, культурі, інших сферах суспільного життя.
3. Обов'язковість застосування державної мови чи сприяння її використанню у тій чи інший сфері суспільного життя не повинні тлумачитися як заперечення або применшення права на користування регіональними мовами або мовами меншин у відповідній сфері та на територіях поширення.
4. Норми української мови встановлюються у словниках української мови та українському правописі. Порядок затвердження словників української мови і довідників з українського правопису як загальнообов'язкових довідкових посібників при використанні української мови, а також порядок офіційного видання цих довідників визначаються Кабінетом Міністрів України. Держава сприяє використанню нормативної форми української мови в засобах масової інформації, інших публічних сферах.
5. Жодне положення цього Закону не може тлумачитися як таке, що спрямоване на звуження сфери використання державної мови.
Закон України "Про дошкільну освіту" Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 49, ст.259) Із змінами, внесеними згідно із Законами № 2145-VIII від 05.09.2017, ВВР, 2017, № 38-39, ст.380}
Стаття 10. Мова у дошкільній освіті Мова у дошкільній освіті визначається статтею 20 Закону України "Про засади державної мовної політики".
В закладі дошкільної освіти:
-
Створюються умови для розвитку особистості через задоволення її базових потреб відповідно до соціокультурних норм.
-
Навчальний матеріал та освітні технології підбираються з урахуванням унікальності кожної дитини.
-
Оновлюється якісне розвивальне середовище, що забезпечує впровадження нових технологій в освітньо - виховний процес.
-
Створюються умови для збереження психофізичного здоров’я дітей через різноманітні форми рухової активності.
-
Ведеться робота з удосконалення і збагачення зв’язного мовлення дошкільників під час проведення різноманітних заходів з урахуванням унікальності кожної дитини.
-
Впроваджуються власні напрацювання педагогів в роботу дошкільного закладу.